Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Muzika » Naujienos
Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus 
Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos! 
“Swampfest 2017” - pabėgimas nuo masinės kultūros [1]
VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana’16“ 
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių 
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai! 
Latvijoje koncertuos grupė „Sofa Surfers“ 
29-asis „Vilnius Jazz“ skelbia pirmąsias festivalio grupes ! 
Kultūrinio veiksmo „Kometa“ atskrieja į Rygą 
Išleista knyga „Sunkūs metai: 2015“ 
  Daugiau »
Aivaras
Sage & Fool
 [3]
Donis
Vacuum
 
Sala
shcut enteRing worts
 
Girnų giesmės
Rupūs miltai
 [1]
Various Artists
ЗА4ИСТКА – fuck the modern world
 
Moby
Live — Hotel Tour 2005
 [3]
Arab Strap
The Last Romance
 
Jamiroquai
Dynamite
 [8]
The Protagonist
Songs Of Experience
 
Faithless
Live At Alexandra Palace
 [6]
  Daugiau »
Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne 
Paperkantis Diary of Dreams nuoširdumas [16]
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus [1]
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas. [11]
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas [12]
„Neglamūrinio“ Vilnius Jazz 2007 belaukiant [1]
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą [3]
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis [1]
Placebo Vilniuje: šokoladiniai saldainiukai su čili įdaru [10]
Tarpinis finišas: Wozu ima Eurorock'ą [5]
  Daugiau »
Nadja: Lėtos šalčio gėlės [2]
„Nematomas“ King Crimson frontmenas Adrianas Belew [4]
Pateptųjų duetai [15]
Groti sudėtingą muziką pagaliau vėl negėda  
Natacha Atlas – „žmoguje įkūnytas Gazos ruožas“  
Visgi kaip teisingai — Jack Johnson ar Joe Jackson?  [1]
Tribes Of The City ruošia specialų dainų kokteilį Kaunui 
Šlifuotojas Nick Cave ir jo „blogio sėklos“ sensta, bet nepasiduoda  [1]
Naujas hipių elfės Joni Mitchell kulto proveržis 
Vien tik rokas valdo mus [7]
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
Vilnius Jazz 2012 pristato: Peter Brötzmann’s Full Blast
  Vilnius Jazz informacija
2012 m. rugsėjo 24 d.

Šį  trio privalo išgirsti kiekvienas ekstremalios muzikos mėgėjas. Jau du dešimtmečius drauge improvizuojančios trys vulkaniškos asmenybės savo spontaniškomis idėjomis triuškina kasdienybės rutiną. Full Blast apkeliavo beveik visas Europos šalis grodamas svarbiausiuose avangardinės muzikos ir free džiazo festivaliuose, koncertavo Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje.

Vilnius šįkart įsiterpė į europinį trijulės turnė po Austriją, Italiją, Vokietiją, Ispaniją ir Portugaliją.
 „Full Blast“ muzikos ašis – Peterio Brötzmanno ilgesingai geliantys pučiamieji. Jam, kaip nedaugeliui legendinio Alberto Aylerio sekėjų, pavyksta hipnotizuoti klausytojus savo būsenomis, groti  jų emocijų stygomis, audžiant dramaturgiškai vientisus pasakojimus. „Free“ džiazo pionieriaus monologai – lyg smelkiantis sielos šauksmas, dažnai  primenantis desperatišką kalbėjimą.

Peteris Brötzmannas baigė vaizduojamojo meno studijas Vupertalio meno akademijoje (Vokietija), 7-ojo dešimtmečio pradžioje buvo įsitraukęs į „fluxus“ judėjimą. Jis neišsižadėjo savo pirmosios profesijos iki šiol – dažnai pats kuria savo albumų viršelius.

Groti pučiamaisiais – pirmiausia klarnetais, vėliau saksofonais – virtuozas išmoko savarankiškai. P. Brötzmannas  bene vienintelis džiazo muzikantas, valdantis ir vengrišką medinį pučiamąjį „tarogato“.

Muziko karjerą menininkas pradėjo 1959-aisiais grodamas diksilenduose, o „free“ džiazui pasišventė 7-ojo dešimtmečio viduryje. Pirmieji P.Brötzmanno scenos partneriai šios krypties projektuose buvo kontrabosininkas Peteris Kowaldas ir būgnininkas Svenas Åke Johanssonas. Su jais saksofonininkas įgrojo ir savo pirmąjį albumą.
Vėliau P.Brötzmanno akiratyje atsirado Michaelis Mantleris ir Carla Bley bei Alexanderio  Schlippenbacho „Globe Unity Orchestra“. 1969-aisiais P.Brötzmannas prisidėjo prie „free“ džiazo įrašų ir koncertinės kompanijos FMP įkūrimo. Jo bendraminčių ratas vis plėtėsi – jame atsirado ir pianistas Fredas van Hove, būgnininkas  Hanas Benninkas, trimitininkas  Don Cherry,  trombonininkas Albertas  Mangelsdorffas. Kurį laiką P.Brötzmannas grojo ir avangardinėje grupėje „Last Exit“ su gitaristu Sonny Sharrocku, bosininku Billu Laswellu ir būgnininku Ronaldu Shannonu Jacksonu.

10-ojo dešimtmečio pabaigoje būtų buvę sunku surasti ‚free“ džiazo korifėjų, negrojusį su šiuo unikumu. Jis išleido daugiau kaip 30 albumų kaip grupių lyderis, o iš viso jų įrašė kelis šimtus. P.Brötzmanno  diskografijoje nemažai plokštelių, įgrotų su grupėmis „Die Like A Dog Quartet“ (su Toshinori Kondo, Williamu Parkeriu ir Hamidu Drake‘u),  „Sonore“ (su Kenu  Vandermarku ir Matsu  Gustafssonu), „Full Blast“. 

Vienas įtakingiausių Europos „free“ džiazo muzikantų iki šiol labai intensyviai gastroliuoja ir leidžia albumus. Vien pastaraisiais mėnesiais P.Brötzmannas koncertavo scenose nuo Pietų ir Šiaurės Amerikos iki Suomijos ir Lenkijos su kontrabosininku Johnu  Edwardsu ir būgnininku Steve‘u Noble‘u,  su „Defibrillator“ kvartetu, „Sonore“,  vibrafonistu  Jasonu  Adasievicziumi. Po „Vilnius Jazz“  jo laukia koncertai Europoje su  „Konstrukt“ kvintetu, Joe McPhee,  Kentu  Kessleriu ir Michaelu Zerangu, turas su jo suburtu Čikagos tentetu.
Šveicarijoje gyvenantis graikų kilmės bosininkas ir gitaristas Marino Pliakasas studijavo klasikinę gitarą Ciuricho konservatorijoje ir istoriją Ciuricho universitete. 

Šis menininkas  nuolat laviruoja tarp dviejų raiškos sferų – improvizacinės bei šiuolaikinės akademinės muzikos. 1998-2003 metais M.Pliakasas vadovavo Tarptautinės šiuolaikinės muzikos draugijos (ISCM) Ciuricho skyriui, tad jo  maršrutuose pinasi įvairių kontinentų džiazo festivaliai bei garsūs šiuolaikinės muzikos forumai – pvz., Amsterdamo „Holland Festival“ ir „Gaudeamus“, Miuncheno „Musica Viva“, Berlyno „MaerzMusik“, Ciuricho „Tage für Neue Musik“. Iš džiazo renginių jis ypač dažnai groja Vankuverio tarptautiniame džiazo festivalyje, „Moers“ festivalyje, Tamperės „Jazz Happening“. 2003-aisiais M.Pliakasas su Stephanu Wittweriu ir M.Wertmülleriu viešėjo ir  „Kaunas Jazz“ festivalyje.

 Muzikas yra nuolatinis grupės „Steamboat Switzerland“ narys, su ja įgrojo apie dešimt kompaktinių diskų ir vinilo plokštelių. Jis taip pat bendradarbiauja su improvizuojančiu styginių kvartetu „Die Firma“,  Peteriu Evansu, Matsu Gustafssonu, Keiji Haino, Samu Haydenu, Kalle Kalima, Philu Mintonu, Kenu Vandermarku, Kenny‘u Wollesenu, Alanu Wilkinsonu, Otomo Yoshihide ir daugeliu kitų šiuolaikinio džiazo asmenybių.

Šveicarų būgnininkas  Michaelis Wertmülleris – ne mažiau susijęs su šiuolaikinės akademinės muzikos scena. Po mušamųjų studijų Berno ir Amsterdamo konservatorijose jis baigė kompoziciją Berlyno menų universitete. Šiandien  M.Wertmülleris reiškiasi kaip improvizuotojas, šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas bei kūrėjas, dėsto kompoziciją Berlyno aukštosiose mokyklose.

1989-2001 metais būgnininkas dirbo Berno simfoniniame orkestre. Jis yra grojęs ir su Amsterdamo “Concertgebouw” orkestru. M.Wertmülleris nuolat bendradarbiauja su Bazelio “Sinfonietta”, „Steamboat Switzerland“, groja Vokietijos kameriniuose ansambliuose “Neue Musik Berlin“, „Ensemble Mosaik“ , „Ensemble Courage“, Izraelio “Ensemble Nikel“. 1991-1999 metais jis surengė 250 koncertų Europoje, JAV ir Japonijoje su grupe „Alboth!“, yra pelnęs už šį projektą Berno miesto paskatinamąjį prizą.

Improvizacinės muzikos scenose M.Wertmüllerio partneriai yra Williamas Parkeris, Billas Laswellas, Toshinori  Kondo, Jimas  O´Rourke, Werneris Lüdi, Holgeris Czukay, Otomo Yoshihide ir daugelis kitų pripažintų kūrėjų.  Jis groja ir P. Brötzmanno Čikagos tentete. 

Būgnininkas vertinamas už universalumą: jis – jausmingas ir kartu disciplinuotas, išradingas ir apdovanotas puikiu formos ir laiko pojūčiu. 

M.Wertmülleris tobulinosi kūrėjų rezidencijose Los Andžele,  Kaire ir Sofijoje, su įvairiais kolektyvais koncertavo Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje. 

Bilietus platina Bilietų Pasaulis
Daugiau šia tema:
Jubiliejinis Vilnius Jazz 2012 pristato: Michael Formanek Quartet (JAV)
Vilnius Jazz 2012


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Paskutinio posto t... [93]
Namų kinas [95]
Laidai kolonėlėms [1226]
Ką dabar groja tav... [2651]
Kasdieninė kava [208]
Reel to Reel [567]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
Wilson Audio Magnu... [817]
HIGH END MUNICH 2018 [15]
Mano sielos ruporas [2747]
Ezoterika Jums! [1556]
Kad nebutu li0dna :) [107]
Muzikos namelis [224]
Šimtmetis su muzika [721]
Dvijuostės ruporin... [4660]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
SYSTEM ONE APARATŪRA [17]
Kantrybės riba [68]
DLNA [34]
Tinklo grotuvas [121]
RaspberryPi  [131]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4660]
Mano sielos ruporas [2747]
Ką dabar groja tav... [2651]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Ezoterika Jums! [1556]
Media PC ir kiti s... [1369]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1226]
A klasės stiprintu... [1167]
Rimtų bachūrų rupo... [1002]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Wilson Audio Magnu... [817]
Ar Hi Fi vis dar p... [765]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Šimtmetis su muzika [721]
Gramofono meet'as ... [673]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [567]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]