Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Muzika » Įvykiai
Prancūzų smuikininko D. Pifarély solo Rūdninkų knygyne 
Paperkantis Diary of Dreams nuoširdumas [16]
Icetodiron 2007 trečias epizodas arba kaip apsauga bandė nužudyti švedus [1]
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas. [11]
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas [12]
„Neglamūrinio“ Vilnius Jazz 2007 belaukiant [1]
Sportbačiai purve arba kaip aš išgyvenau Hurricane‘ą [3]
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis [1]
Placebo Vilniuje: šokoladiniai saldainiukai su čili įdaru [9]
Tarpinis finišas: Wozu ima Eurorock'ą [5]
  Daugiau »
Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus 
Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažiboms meldžiasi kelios kartos! 
“Swampfest 2017” - pabėgimas nuo masinės kultūros [1]
VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana’16“ 
„Vilnius Jazz“ 29-tą kartą grįžta į sostinę su trenksmu ir visa puokšte žvaigždžių 
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai! 
Latvijoje koncertuos grupė „Sofa Surfers“ 
29-asis „Vilnius Jazz“ skelbia pirmąsias festivalio grupes ! 
Kultūrinio veiksmo „Kometa“ atskrieja į Rygą 
Išleista knyga „Sunkūs metai: 2015“ 
  Daugiau »
Aivaras
Sage & Fool
 [3]
Donis
Vacuum
 
Sala
shcut enteRing worts
 
Girnų giesmės
Rupūs miltai
 [1]
Various Artists
ЗА4ИСТКА – fuck the modern world
 
Moby
Live — Hotel Tour 2005
 [3]
Arab Strap
The Last Romance
 
Jamiroquai
Dynamite
 [8]
The Protagonist
Songs Of Experience
 
Faithless
Live At Alexandra Palace
 [6]
  Daugiau »
Nadja: Lėtos šalčio gėlės [2]
„Nematomas“ King Crimson frontmenas Adrianas Belew [4]
Pateptųjų duetai [15]
Groti sudėtingą muziką pagaliau vėl negėda  
Natacha Atlas – „žmoguje įkūnytas Gazos ruožas“  
Visgi kaip teisingai — Jack Johnson ar Joe Jackson?  [1]
Tribes Of The City ruošia specialų dainų kokteilį Kaunui 
Šlifuotojas Nick Cave ir jo „blogio sėklos“ sensta, bet nepasiduoda  [1]
Naujas hipių elfės Joni Mitchell kulto proveržis 
Vien tik rokas valdo mus [7]
  Daugiau »
ZONA Music svetainė
Vilnius Jazz
PILOTAS.LT - Architektūra ir kultūra: kasdien
Fotoakademija – profesionali Nikon, Carl Zeiss, Novoflex įranga fotografams
Juodieji Luftwaffe sparnai, žydrasis AIT! aksomas ir išbarstytas Boyd Rice parakas.
Andrzej Tuniewicz
2007 m. lapkričio 06 d.
Antrasis Autarkeios rudeninės kampanijos renginys prasidėjo įspūdingais saliutais (vyko Vilniaus Vartų atidarymas). Gaila, kad direktorius neužsakė jų (saliutų) kur nors arčiau, pvz., nuo Sporto rūmų būtų kur kas geresnis vaizdas, jei šaudytų iš Gedimino bokšto :)


Nustebino vakarėlyje apsilankiusių žmonių skaičius. Jų buvo kone dvigubai daugiau nei NAM 2007 DE renginyje. Stebėtinai daug merginų. Matyt, dėl „lengvesnės“ muzikos.

Atsidūrus „New Style“ klubo viduje iškart paaiškėjo, kas gros pirmas, ir tai, kad jie nenaudos projekcijų. Ekrano viduryje kabėjo didelė Luftwaffe vėliava. Trys grupės vyrai scenoje pasirodė griežtais juodais marškiniais su firminiais Luftwaffe antsiuvais ant rankovių, juodais kaklaraiščiais, juodomis militaristinėmis kelnėmis ir odiniais batais iki kelių. Ketvirtoji grupės narė Sasha savo išvaizda priminė zenitą pasiekusią Annie Lennox arba Roxette vokalistę Marie (trumpa šukuosena, peroksido nubalinti plaukai, trumpa odinė striukė, aptemptos kelnės).

Po trumpos įžangos moteris su vyru (toliau jį vadinsiu Luftwaffe leitenantu, nors pats mėgsta prisistatinėti B9 InVID) užėmė pozicijas prie antrame plane stovinčių būgnų, o du priekyje stovintys vyrukai (save vadinantys J1 StatiK ir N2 ItinitI) pradėjo rėkauti sutartines. Tokio „kapoto“ atlikimo dainavimu tikrai pavadinti neišeina. Jis labiau priminė šunų lojimą, geriausiu atveju – trumpas aiškias komandas. Kompaktinėje plokštelėje šie „kampai“ meistriškai užapvalinti, bet scenoje grupės nariams to nepavyko padaryti – atlikimas buvo kur kas šiurkštesnis (nors gal toks ir buvo amerikiečių sumanymas). Bet kuriuo atveju matėsi, kad vaikinai jaudinasi ir gitarų griebiasi drebančiomis rankomis. Nors po koncerto tvirtino, kad jiems tiesiog buvo šalta.

Beveik valandą trukusio pasirodymo metu proga pademonstruoti savo vokalinius sugebėjimus buvo suteikta kiekvienam grupės nariui. Be to, Sasha grojo ne tik būgnais, bet ir fleita, o N2 ItinitI tuo mažu pučiamuoju instrumentu su juodais ir baltais pianino klavišais. Beveik po kiekvienos dainos baltapūkis leitenantas demonstravo, kaip puikiai yra išmokęs žodį „ačiū“. Net dabar, rašant apie šią grupę, kažkur iš pasąmonės sklindantis signalas liepia ją vadinti vokišku kolektyvu. Tam įtakos turi net tik grupės pavadinimas, bet ir abiejų blondinų, kurie primena grynakraujais „arijus“, išvaizda.

Kūrinį The Scent Of The Vanquished atlikti scenoje pasirodė kažkoks senis (taip rašau, nes iki koncerto nebuvau klausęs albumo Event Nihility [2006]), kuris savo išvaizda kiek priminė Joną iš Zarazzos. Aukštas, tankia juoda barzda, Antrojo pasaulinio karo dizainą atitinkantis juodas vokiškas paltukas, odinė kepurė ir tamsūs akiniai blizgančiais rėmeliais. „Senis“ drebančia ranka laikė lapą, iš kurio skaitė žodžius. Jo balsas skambėjo įtikinamai, bet išvaizda buvo nekokia. Po atliktos dainos leitenantas pareiškė, kad tai buvo Boys Rice. Tai bent staigmena! Jeigu taip pasipuošęs Boydas pardavinėtų melchiorinius šaukštelius Kalvarijkos blusų turguje, spėju, nedaugelis gerbėjų jį atpažintų.

Luftwaffe pasirodymą dešimties balų sistemoje vertinčiau septintuku. Jei šalia pagrotų panašią nihilistinę pasaulėžiūrą propaguojantys švedai Ordo Rosarius Equilibrio – esu įsitikinęs, tas pažymys dar sumažėtų. Tuo tarpu Luftwaffe muzikantai lietuvių publiką labai gyrė. Anot jų, lietuviams neprilygo nei jau matyti Japonijos, nei JAV žiūrovai.

Pertraukos metu į sceną buvo atneštas moters manekenas, ant mikrofono stovo pakabintas savotiškas (megztas?) šviestuvas, ant grindų patiestas kailiukas. Visos butaforijos buvo reikalingos kabareto nuotaikai sukurti. AIT! projekto kuratorius Tairy Ceron scenoje pasirodė su vyno taure ir cigarete. Ekstravagantiškos išvaizdos jaunuolis susirinkusius senjorus ir senjoras pasveikino įžanginiu naujausio albumo Romanticismo Oltranzista [2007] kūriniu Suaugusiųjų spektaklis. Vėliau buvo atlikti ir kiti šio albumo gabalai. Didžiausio pasisekimo tarp vietinės publikos susilaukė Io Ballo da Solo, pasakojantis apie kompanijos nereikalaujantį šokėją. Šou metu Tairy C surūkė ne vieną cigaretę, nepamiršdamas papildyti taurės iš šalia stovinčio butelio. Lygiagrečiai jis atliko dalinį striptizą (topless), nuo savęs nusimesdamas dailų paltuką, o vėliau ir aptemptą golfą/naktinukus, tokiu būdu leisdamas žiūrovams pasigrožėti savo tatuiruotėmis (žr. nežinomo autoriaus nuotrauką iš AIT! pasirodymo Poznanėje 2007-10-20).Pasirodymo metu tvyrojo puiki atmosfera. Pagrindinis nuopelnas, aišku, atitenka AIT! muzikai. Paslaptingai, subtiliai, romantiškai ir kartu baugiai. Pats kūrėjas savo stilių sugalvojo pavadinti black lounge. Reikia sutikti – taikliai. AIT! muzika – tai lounge, ambient, industrial, folk, retro stilių kokteilis skirtas, kaip rašo žinovai, „prieš trisdešimt metų pasiklydusiems tamsioje itališkoje diskotekoje“. Todėl klube tvyrojo savotiška nuotaika (ją drįsčiau pavadinti „tvinpyksiška“). Muziką papildė neryškus, lyg pro rūką sklindantis Tairy C vokalas ir jo ekstravagantiškas elgesys scenoje. Italas dažnai priguldavo ant patiesto kailiuko su vyno taure rankoje, tuo imituodamas itališką eleganciją. Priguldavo ir šalia scenos kompanionės – manekeno, tačiau dažniau primindavo ją savo sunkiais batais. Dainuodamas buvo nusileidęs ir prie scenos klūpėjusios merginos, apvyniojo jai kaklą mikrofono laidu ir sudainavo kelias eilutes. Pasirodymo metu ekrane mirgėjo lengva erotika ir fetišizmu dvelkiantys retro vaizdeliai. Visumą papildė raudonos, mėlynos ir žalios spalvos apšvietimas. Šou pasibaigė nuostabiu kūriniu apie purviną moterį – Donna. Dar ir po pasirodymo girdėjosi girtų jaunuolių šūksniai: „Sudicia, sudicia Signora“.

Ažiotažas, susijęs su kultine industrial kultūroje laikoma Boyd Rice persona, buvo didžiulis. Ir tas jautėsi viso renginio metu. Scenoje pirmiausiai pasirodė leitenantas iš Luftwaffe. Tačiau šįkart jis buvo kur kas labiau susikaupęs ir netgi perdėtai rimtas. Ant galvos užsimaukšlinęs juodos spalvos milinę („pilotkę“) kaip koks garbės sargybos kareivis spoksojo į vieną tašką virš susirinkusiųjų galvų. Leitenanto pareigybinėje instrukcijoje, kurią, matyt, jam parengė Boyd Rice, buvo įrašyta tik viena eilutė: „mušti būgnus... į temą“.

Pats maestro BR buvo pasipuošęs taip pat, kaip ir kviestinio vaidmens metu. Drebančia ranka įjungė savo „velniškos mašinos“ mygtuką ir į mikrofoną ištardavo kokį nors pragarišką skiemenį. Mašina skiemenį atkartodavo, tokiu būdu sukurdama nesibaigiančią kilpą. Analogiškai „paleidęs“ dar du tris takelius su skirtingomis kilpomis, Boydas ant visos šitos mėsmalės ėmėsi skaityti savo manifestą. Štai ir visas kultas. BR pasirodymas buvo pastebimai garsesnis (matyt, operatoriai suktelėjo „volume“ rankenėlę „hedlaineriui“). Galbūt pasirodymo poveikis būtų buvęs galingesnis, tačiau mane nuolat išmušdavo iš vėžių Boydo išvaizda, kuri (mano giliu įsitikinimu) niekaip nesisieja su galinga industrial muzika. BR pensininkams būdingu judesiu pasitaisydavo nuolat smunkančius akinius, jo rankos drebėjo, o pats jis atrodė pasimetęs ir neužtikrintas. Iš tikrųjų matėme tik pusę ankstesniojo Boydo, tiksliau jo šešėlį. Teatleidžia man Raiso gerbėjai (arba nukryžiuoja komentaruose), bet negaliu nepacituoti nugirsto kolegos apibūdinimo „senas Alzhaimeris“. :)

Atliekant trečią kūrinį Boydui atsirado problemų. Stebuklinga dūdelė (ją matote žemiau pateiktoje vaizdo medžiagoje), kuria jis turėjo sugeneruoti eilinę kilpą, pasidalijo į dvi dalis, kurių barzdyla niekaip neįstengė sujungti. Po kelių bandymų amerikietis nusispjovė ir tęsė be jos (remonto darbų ėmėsi greta pasirodymą stebėjęs AIT!’as).Po keturių atliktų kūrinių (maždaug 25 min.) abu atlikėjai išėjo – tam, kad po trumpos pauzės sugrįžtų. Pertraukėlės reikėjo dviem skirtingoms dalims atskirti. Daugelis prieš pasirodymą spėliojo, su kokia programa Boyd Rice atvyks į Vilnių. Pasirodo, buvo palikta vietos ir akustinei Boydo pusei. Tiksliau vienai dainai. Leitenantas dabar brazdino gitara, o BR savo hipnotizuojančiu balsu padeklamavo gražius žodžius ir ... „thank you“.

Apšalusi nuo programos trukmės (akivaizdžiai per trumpos) publika išsireikalavo dar vieno maestro pasirodymo. Boydas paskaitė eilėraštuką ir dingo kambariuke visai likusiai vakaro daliai. Paklaustas, ar nesijaučia pavargęs, Boydas atsakė, kad pavargęs buvo prieš koncertą, dabar jau nebe. Tikriausiai šompanas jam sugrąžino jėgas.

Po Vilniaus Luftwaffe, AIT! ir Boyd Rice trijulės pasirodymų laukė Zagrebas ir Londonas. Vilnius pirmąją gruodžio dieną laukia Proiekt Hat, Sephirot ir kitų skandinavų apsilankymo.

Paminėtina, kad renginio metu buvo galima įsigyti visų trijų grupių ir su jomis susijusių projektų įrašų už patrauklią kainą. Autarkeia savo leidiniams pritaikė ypač lanksčias nuolaidas.


Grojaraštis:
Luftwaffe (JAV) ~ 55 min.
AIT! (Italija) ~ 50 min.
Boyd Rice (JAV) ~ 30 min.Daugiau šia tema:
Nordic Audio Modern 2007 DE (Deutschland): Kolios benefisas
Icetodiron 2007 — kartais ir vilkai paslepia iltis
Icetodiron 2007 — nauja vieta, nauji rykliai
Nordic Audio Modern 2006 (2nd Edition)
Autarkeia
Luftwaffe
Luftwaffe (MySpace)
AIT!
AIT! (MySpace)
Boyd Rice
Boyd Rice (MySpace)


Rašykite komentarus
Autorius (maks. 30 simbolių)
Komentaras (maks. 1000 simbolių)
 
Kviečiame skaitytojus reikšti savo nuomonę civilizuotai, gerbiant kitų asmenų pasisakymus. UAB FONOGRAFIKA pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, kito asmens vardu pasirašytus, šmeižiančius, įžeidžiančius, žeminančius žmogaus garbę ir orumą, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos įstatymus, reklamuojančius, kurstančius nelegaliems veiksmams skaitytojų komentarus. Privalome informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat galime tai padaryti savo iniciatyva. Pastebėję netinkamus komentarus, prašome informuoti mūsų kolektyvą adresu redakcija@gramofonas.lt.

Atgal

   

Į viršų

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Lentynines kolonel... [529]
Noriu pasiskolinti... [144]
Mano sielos ruporas [2680]
Ar Hi Fi vis dar p... [510]
HIGH END MUNICH 2018 [6]
Ką dabar groja tav... [2562]
Kasdieninė kava [196]
Merdėjam... [591]
Audiofiliniai Irasai [1]
Ką girdime? [172]
Mano sistema arba ... [111]
LCD ar Plasma [570]
Baubia kolonėlės [4]
Pradinis stiprintu... [17]
Kad nebutu li0dna :) [82]
CD pajungimas [2]
ŠLOVĖ NAUŠNIKAM [368]
Hitachi HT-324 [4]
Labiausiai vykes P... [56]
Ezoterika Jums! [1305]
Sudegė tweeteris [12]
Ausinės vs kolonėlės [118]
Garso sistema pali... [21]
Pirktinis medinis ... [22]
RaspberryPi  [124]
YouTube videos  [645]
NAIM MU-SO [2]
Dvijuostės ruporin... [4659]
lentynines ir stip... [1]
Tv per stiprintuvą [7]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4659]
Mano sielos ruporas [2680]
Ką dabar groja tav... [2562]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Media PC ir kiti s... [1369]
Ezoterika Jums! [1305]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1182]
A klasės stiprintu... [1129]
super laidai [975]
Rimtų bachūrų rupo... [947]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Gramofono meet'as ... [673]
Wilson Audio Magnu... [671]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Lentynines kolonel... [529]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]
AudioGourmet 2015 [517]
Ar Hi Fi vis dar p... [510]
Odos Dvokas  [485]