Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Diskusijos
Diskusijų sąrašas Diskusijų sąrašas
Temų sąrašas Temų sąrašas
Paieška Paieška
Pagalba Pagalba
Prisijungti Prisijungti
Registruotis Registruotis

Diskusija:  Kolonėlės ir garsiakalbiai
Tema:  Pasyviniu DIY krosoveriu kontravimo subtilybes
  Views: 6853

(Žinutės 21 - 30 iš 70)
Pradžion | Atgal | 1 2 3 4 5 6 7 | Pirmyn | Pabaigon | Visi
 
Kostas
Nuolatinis lankytojas
 
Žinučių: 2081
Prisijungęs:
2009 05 20
El. paštas
Publikuota: 2017 08 23 12:45:45
Nuo vakar negalėdamas atrašyti o tik pasiskaityti, supratau kad šioje temoje man teks atsakyti už savo anksčiau parašytas aštrias frazes, kaltinimus ir pabandyti išaiškinti kuom užsiiminėju ir kokie tikslai, nes iš rašančių toli gražu ne visi mane supranta, o arčiausiai tiesos būna dažniausiai Sousa(kas man ne nuostabu). O mintys vis linksta link temos "Muzikos klausymo procesas" kuriam dar nepasiruošęs.
Mano požiūris toks: ką darai daryk gerai arba dar geriau. Nesigauna, aiškinkis kodėl nesigauna. Jei nemoki, bandyk, dar kartą bandyk, nesigavo kreipkis pas tą kas moka/gaunasi. Vienas lauke ne karys. Žmogus mokosi visą gyvenimą, jei deklaruoja kad viską išmoko - bėk nuo jo kuo toliau. Panašiai kaip Kvarkas turiu imunitetą garsioms pavardėms ir visai jų virtuvei, bet ne nuo vaikystės o brendimo gyvenimo patirties, todėl tykiu bet nepasitikiu o pasitikrinu. Skaitydamas kitus stengiuosi įsiminti man nesuprantamus dalykus o ne ieškoti savo požiūrio pateisinimo kitų žodžiuose. Neaiškumus įsirašau į savo "kietą diską", vėliau ateina laikas ir durys praveriamos.
Dabar į temą apie Tannoy. Jei mano pažintis įvyktu nuo šiuolaikinių(nuo 80m) Tannoy modelių(kalbu apie Prestige seriją), manau jos butu įrašytos į eilinių kreivų koloruotų kolonėlių sąrašą ir prabėgtu nepastebėtais. Apie Glenair išvys nekalbu. Tačiau įdomu butu išgirsti Tannoy SuperRed 15' modelį.

Čia toks intro, kad ateityje išvengti nesusipratimo ir nepradėt baksnoti vieni kitiems kas ką veikė kol vienas ar kitas pampersius nešiojo.

Tesinys bus, tykios neužilgo, nes šio momentu katastrofiškai neturiu laiko(kaip specialiai), tad iškart atsiprašau. Nemažai yra padaryta darbo, tyrimų su praktika(mokslinio teorinio kartu su sensorine neatskiriamai). Per šias kelias dienas, pagaliau įvyko protrūkis ir kirtimas nustumtas ties 1,5kHz su panašu kad norimu rezultatu ir suformuotu tikslu. Vyksta klausymo/įsisavinimo procesas prieš darant svarias išvadas.
[Į viršų]
saulius.g
Nusipelnęs lankytojas
 
Žinučių: 3640
Prisijungęs:
2009 10 17
El. paštas
Publikuota: 2017 08 23 13:12:07
Dabar, bičiuli Sauliau, esate neteisus. Dėl garsiakalbio "pusiau induktyvumo" atstojamoji varža, didėjant dažniui, tik auga, todėl filtro Q tik dar labiau auga, augindama nebe kuprą, o piką.

Iš kur žinai, kad auga? Iš akies gali pasakyt, kaip du surišti kontūrai slopina vienas kito kokybę? Būtum kietas. Ale va..... Mokai, ko pats nesupranti.
[Į viršų]
Uzas
Lankytojas
 
Žinučių: 183
Prisijungęs:
2009 04 02
El. paštas
Publikuota: 2017 08 23 14:05:53
Bičiulis Saulius nelabai supranta paprastų dalykų:
"Iš kur žinai, kad auga? Iš akies gali pasakyt, kaip du surišti kontūrai slopina vienas kito kokybę? Būtum kietas. Ale va..... Mokai, ko pats nesupranti. "

Bičiuli, Sauliau, turim paprastą garsiakalbio modelį: http://sound.whsites.net/lrp-f31.gif

1. Prie garsiakalbio ritės induktyvumo turime nuoseklią ritės R. Ši DC varža, yra apie 14-15 Omų, todėl kontūro kokybė Q prie minėtų filtro C ir L reikšmių yra aukšta, kaip Jūs teisingai pastebėjote anksčiau. Pagal ekvivalentinę garsiakalbio schemą jos jau niekas negali sumažinti, todėl "kupra" niekaip nesumažės.

2. Nuosekliai yra induktyvumas, kurio atstojamoji XL auga didėjant dažniui. https://wikimedia.org/api/rest_v1/medi...6e79d5bf6e
Todėl Q ties tuo dažniu bus dar didesnė.

3. Lygiagretaus kondensatoriaus, ekvivalentas "cone suspension" XC atstojamoji varža daug mažesnė už R ir XL vertes. Ji yra artima nuliui, todėl galima teigti, kad kitų ekvivalentinių komponentų, kurie įvardijami kaip "Cone mass", "Cone and Suspension losses" įtaką šuntuoja ties krosoverio dažniu.

4. Ir vėl esate neteisus, žinau ką "mokau". Tačiau aš čia nemokau, o patariu, paaiškinu bičiuliams, kuriems to reikia.

[Į viršų]
Sousa
Nusipelnęs lankytojas

R.I.P
 
Žinučių: 2513
Prisijungęs:
2006 03 11
El. paštas
Publikuota: 2017 08 23 14:27:52
neispilkit kudikio su vandeniu Šypsena gincams si tema ne vieta. Kostas laukia konkreciu paaiskinimu kas blogai(tiksliau neidealiai) su jo Tannoy Red.

IMHO galimos problemos tiketino eiliskumo tvarka(neiskaiciuojant patalpos/pastatymo sukeltu bedu)

1) krosoverio anomalija
2)garsiakalbio(-iu) anomalija
3)korpuso difrakciju anomalijos (nezinom koks korpusas)
4) Stiprintuvo suderinamumas su kolonelem ir tt


Kad kazka konkreciaus pasakyti reiktu is Kosto sulaukti

1) zemadazniu artimo lauko , bei is 40cm matavimu su atjungtu ausktadzniu ADCH matavimus (nepamaisytu ir varzos)
2)to paties matuojant aukstadaznius
3) originalaus ir dabartinio filtra elektrinius bei akustinius slopinimo slaitus (pas tannoy jie tikrai skirsis zenkliai)
4)tolimojo lauko desines/kaires koloneles matavimus + stereo( is 1m ir klausytojo pozicijoje) Zinant tannoy nepamaisytu matavimai is 1m pakaitom atjungiant ZD/AD modulius.

be siu duomenu bet kokia pagalba bus labiau teorine ar subjektyvi(kas irgi nera blogai beje)

(neaktyvus forumo narys)
[Į viršų]
Uzas
Lankytojas
 
Žinučių: 183
Prisijungęs:
2009 04 02
El. paštas
Publikuota: 2017 08 23 14:40:10
Bičiulis Sousa rašo:
"gincams si tema ne vieta. Kostas laukia konkreciu paaiskinimu kas blogai(tiksliau neidealiai) su jo Tannoy Red. "

Mes labai konkrečiai ir aiškiname.
Bičiulis Saulius labai teisingai bakstelėjo dėl krosoverio kupros. Paskui lyg tuos teiginius bandė atsiimti, bet aš jam dalykiškai paaiškinau, kad visgi jis buvo teisus. Jeigu dalykiškus atsakymus į bičiulio klausimus tu, Sousa, vadini ginčijimusi, tai siūlyčiau pakeisti požiūrį teigiamos pusės link.
[Į viršų]
Sousa
Nusipelnęs lankytojas

R.I.P
 
Žinučių: 2513
Prisijungęs:
2006 03 11
El. paštas
Publikuota: 2017 08 23 14:45:24
Mano poziuris visada teigiamas, net tada kai toks neturetu buti.
sprendziu is


""Būtum kietas. Ale va..... Mokai, ko pats nesupranti.
-žinau ką "mokau". ""

ir panasiu diskusiju.

bet OK, atsiprasau uz isikisima, laukiant Kosto papildymu. Idomi,praktine tema. Tinkamai ja vystant galbut iseiti issiaiskint problema.

Problema Kosto atveju nebutinai technines klaidos kaip gali pagalvoti moksliukai, o subjektyvi problema- nepasitenkinimas esamu garsu (arba "pajautimas" kad kazkas ne taip arba galetu buti geriau)

Pirma reikia issiaiskint ar yra techniniu problemu (galbut) paaiskinanciu kodel garsas netenkina Kosto 100%

Suradus problemas(jei tokiu yra) ir jas istaisius nebutinai garsas tenkins.

Galbut kolonelese uzteks tik istaisyt esmines problemas, o gal neuzteks ir istaisisus vel reiks sukreivint viska tik jau kitaip-taip kaip reikia Kostui jo sistemoje ir jo patalpoje. Svarbiausia zinoti kaip ka tiesint ir po to kaip ka kreivint vel (jei reiks) . Minimali matvaimo iranga+ konsultacija cia ir tikiu kad viska pavyks pagerinti.


(neaktyvus forumo narys)
[Į viršų]
Kostas
Nuolatinis lankytojas
 
Žinučių: 2081
Prisijungęs:
2009 05 20
El. paštas
Publikuota: 2017 08 23 15:29:47
Jei dar pratęsiu šią tema bus eilinės peštynės. Ne taip viską įsivaizdavau. Nors taip norėjau pabandyti sulygiagretint teorija su praktika ir šiek tiek pasidalint savo sensoriniais pojūčiais nuo eksperimentų, pradedant standartinio filtro skirtingų gamintojų komponentų parinkimo iki jau ištiesintos dažnuminės(jau 3-čias variantais).
Bijau kad teks grižti prie mano laiko patikrinto metodo - bendravimas akis į akį, kvietimai į svečius prie puodelio kavos ar arbatos.
Kitas dalykas, prie šio projekto(visa sistema pradedant šaltiniu iki pagaliau kolonėlių) dirbama intensyviai jau ketvirti metai, berods, ir ne aš vienas. Tam kad iškloti čia kolegų matavimus man reiks atsiklausti jų, ko aš net nedarysiu šiai dienai. Prasidės viešos peštynės dėl specialisto kvalifikacijos, matavimo metodikos neatitikimo ir pan. matėm, žinom. Žodžiu balaganas, man to nereikia.
Bandysim privilioti patyrusius forumiečius asmeniškai o jei kas įdomaus nutiks gal net ir aptarti čia viešai, svarbu kad iš to butu kažkokia nauda mums visiems čia esantiems bei skaitantiems.
P.S. labai aiškiai šiai dienai susiformavusi kryptis, nors beaugant supratimui nuolat koreguojasi, betiksliai eksperimentai jau praeityje, nors laikas praleistas visiškai ne veltui. Dabartinis sistemos bendras bruožas stabiliai tenkina, bet kaip sakiau beaugant apčiaupiama nuolatinė korekcija.
[Į viršų]
Uzas
Lankytojas
 
Žinučių: 183
Prisijungęs:
2009 04 02
El. paštas
Publikuota: 2017 08 25 08:24:41
Sousa rašo:
"1) krosoverio anomalija
2)garsiakalbio(-iu) anomalija "

Naudodamasis proga truputį įsikišiu vėl, nes susidarė neaiškumų. Nesupykit, bičiuliai.
Vakar pastebėjau vieną žmogišką anomaliją ir ji man, kaip žmogui, nepatiko.
Bičiulis Saulius.g puolė įrodinėti šioje temoje savo teisybę tokiais pasisakymais "Būtum kietas. Ale va..... ", kad aš klystu, nors esu šiuo klausimu teisus. Iš Sauliaus paisakymų matosi, kad jis turi puikų supratimą elektronikos srityje ir moka naudotis elektrinių grandinių modeliavimo programomis ir dar daugiau, jei aš būčiau klydęs - iš karto galėtų pateikti schemą su modeliavimo rezultatais ir man beliktų pripažinti, kad jis buvo teisus antruoju atveju, o aš klydau.

Link ko visa tai veda?
Vakar paaiškėjo, kad bičiulis Saulius mane palaikė visai kitu asmeniu, Česlovu.
Sauliaus pavyzdys parodo, kad kai kurie forumiečiai iš karto, kaip vanagai, puola Česlovą, visiškai nepriklausomai nuo to ar bičiulio Česlovo pateikiama informacija būtų teisinga ar ne.

Išankstinis neigiamas nusistatymas jiems neleidžia priimti bei analizuoti, galbūt, tuo metu labai svarbios informacijos, vien dėl to, kad ją pateikė Česlovas.

Brangūs bičiuliai, toks elgesys trukdo tobulėti jums patiems ir dar labiau nepelnytai spaudžia jūsų oponentą į kampą, kuris vieną dieną nebeiškęs ir nebenorės dalintis savo vertinga patirtimi čia forume. Labai norėčiau šiuo metu klysti, bet gali būti, kad dabar taip ir atsitiko. Atkreipiau dėmesį į tai, kad šiuo metu bičiulio Česlovo pasisakymų, jau kuris laikas, čia forume neatsiranda.
[Į viršų]
saulius.g
Nusipelnęs lankytojas
 
Žinučių: 3640
Prisijungęs:
2009 10 17
El. paštas
Publikuota: 2017 08 25 08:38:11
Sutrumpinam: bičiulis Saulius yra teisus, bet išankstinis neigiamas nusistatymas trukdo priimt neteisingą bičiulio Uzo (arba českos) informaciją.
[Į viršų]
Uzas
Lankytojas
 
Žinučių: 183
Prisijungęs:
2009 04 02
El. paštas
Publikuota: 2017 08 25 09:00:43
Bičiulis Saulius.g apverčia dalyką aukštyn kojom:
"Sutrumpinam: bičiulis Saulius yra teisus, bet išankstinis neigiamas nusistatymas trukdo priimt neteisingą bičiulio Uzo (arba českos) informaciją. "

Šito nesitikėjau ir truputį nusivyliau bičiuliu. Tai yra tik vienas labai konkretus pavyzdys, kurį galima nesunkiai išnagrinėti, jei tik netrukdo užsispyrimas.
Jei nepasinaudoji pateiktomis formulėmis ir tingi paskaičiuoti, dar kartą siūlau nusipiešti ŽD filtro grandinėlę su norodytais elementų nominalais, kaip apkrovą prijungti pateiktą ŽD garsiakalbio ekvivalentinę schemą, įtampos šaltinį nurodyti su nuline arba artima nuliui vidaus varža - Multisim ar kitoje programėlėje ir pateiki čia nupieštą schemą bei dažninės rezultatus. Kodėl gi visiems neparodžius, kad buvai teisus? Tuomet aš atsiprašysiu bičiulių, kad apsiskaičiavau ir nebus palikta vietos neaiškumams.
[Į viršų]
(Žinutės 21 - 30 iš 70)
Pradžion | Atgal | 1 2 3 4 5 6 7 | Pirmyn | Pabaigon | VisiDiskusijų sąrašas Diskusijų sąrašas
Temų sąrašas Temų sąrašas
Paieška Paieška
Pagalba Pagalba
Prisijungti Prisijungti
Registruotis Registruotis

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Kantrybės riba [62]
Šimtmetis su muzika [632]
SYSTEM ONE APARATŪRA [12]
DLNA [33]
Ar Hi Fi vis dar p... [752]
HIGH END MUNICH 2018 [14]
RaspberryPi  [131]
Tinklo grotuvas [120]
Ezoterika Jums! [1313]
Ką dabar groja tav... [2582]
Pradinis stiprintu... [32]
Celestion SL600si ... [6]
Rimtų bachūrų rupo... [984]
Kasdieninė kava [204]
Visaton DIY projek... [100]
Pasyvus preampas [34]
A klasės stiprintu... [1133]
Reel to Reel [561]
Lentynines kolonel... [535]
Fonokorekciniai st... [10]
Patefonu galvutes [47]
Pirmas biudžetinis... [86]
Noriu pasiskolinti... [184]
Mano sielos ruporas [2680]
Merdėjam... [591]
Audiofiliniai Irasai [1]
Ką girdime? [172]
Mano sistema arba ... [111]
LCD ar Plasma [570]
Baubia kolonėlės [4]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4659]
Mano sielos ruporas [2680]
Ką dabar groja tav... [2582]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Media PC ir kiti s... [1369]
Ezoterika Jums! [1313]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1182]
A klasės stiprintu... [1133]
Rimtų bachūrų rupo... [984]
super laidai [975]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Ar Hi Fi vis dar p... [752]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Gramofono meet'as ... [673]
Wilson Audio Magnu... [671]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
Šimtmetis su muzika [632]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Reel to Reel [561]
Lentynines kolonel... [535]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]