Naujienos
Žurnalas
Klubas
E-Krautuvė
Pradžia » Klubas » Diskusijos
Diskusijų sąrašas Diskusijų sąrašas
Temų sąrašas Temų sąrašas
Paieška Paieška
Pagalba Pagalba
Prisijungti Prisijungti
Registruotis Registruotis

Diskusija:  Technikos blevyzgos
Tema:  GAS bendrųjų iškraipymų mažinimo būdai
GAS - sutrumpintai Garso Atkūrimo Sistema
  Views: 24326

(Žinutės 1 - 10 iš 327)
Pradžion | Atgal | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Pirmyn | Pabaigon | Visi
 
Uzas
Lankytojas
 
Žinučių: 183
Prisijungęs:
2009 04 02
El. paštas
Publikuota: 2017 09 01 14:54:56
Mudu su Česlovu temoje apie "Rimtų bachūrų ruporus" palietėme įdomią temą. Kad ši informacija nepaskęstų užmarštin ir taip pat gerbdamas kitų forumiečių bakstelėjimus dėl temų taršos - sukursiu naują, tikslingą temą, kurioje galima bus visiems norintiems dalykiškai pasisakyti šia tema.

Tekstus perkeliu čia:
********************
-----------------------
Bičiulis Uzas:
Tačiau mokslas sako, kad bet kokio tipo iškraipymai yra nepriimtini. AS turi perduoti muzikos įrašą, kiek įmanoma, neiškraipytą. THD - yra visų harmonikų suma neskirstant jas į lygines ar nelygines. Pagal mokslą, D2 galima būtų nevertinti tik tuo atveju - jei D2 harmonikos yra nykstamai mažos, o D3 yra dominuojančios.
Tačiau iš Roberto pateikto grafiko matosi priešingas dalykas, kad dominuojanti yra būtent D2.

Žinoma reikia stengtis kuo mažiau iškraipyti įrašą, bet mokslas apie klausą ištyrė, kad lyginės harmonikos mus mažiau erzina. Kodėl taip yra padeda suprasti muzikos mokslas.
Dalykiška psuė trumpai.
Antroji harmonika yra vyraujanti, o garsiakalbiams ji yra panašaus lygio. T.y., dinaminiuose garsiakalbių motoruose D2 neišvengiama ir ji yra panašaus lygio kupoliniuose ir kompresiniuose.
Ruporuose yra tam tikra "D2" specifika, nes moduliuose be garsiakalbio kuriamų D2 atsiranda papildomi ruporo iškraipymai. Augant SPL, ruporuose D2 daro didelę įtaką garso kokybei, todėl šis dalykas yra gerai ištirtas.
Namų GAS mes irgi susiduriame su "D2" problema, bet klausa pasižymi maskavimo sąvybe - klausant labai garsiai ausų iškraipymai taip pat būna dideli.

Radau būdų sumažinti "D2" iškraipymus ir juos įdiegiau savo konstrukcijos Axihorn modulyje. Tai leido minimizuoti D2 iki draiverio iškraipymų lygio.

Kodėl reikia vertinti visas harmonikas atsako, pavyzdys apie lempinius stiprintuvus. Ne bereikalo Česlovas čia juos paminėjo. Lempiniuose "Single Ended" stiprintuvuose, dėl jų nesimetrinės struktūros, dominuojančios harmonikos yra būtent D2. Prie tokių mažų galingumų, kurie reikalingi didelio jautrio ruporiniams moduliams, lempinių stiprintuvų D3 yra nykstamai mažos, todėl oponentams būtų labai paranku sakyti, kad "mūsų klausa lengviau toleruoja D2, todėl jos mažiau įdomios ir vertinkime tik D3". Ne - mokslas tokių dalykų netoleruoja. Ir dar daugiau parašysiu iš savo patirties - mano klausai nepriimtinos D2 harmonikos.

Elementaru, kad stiprintuvų THD turi būti mažesni už pačius mažiausius AS iškraipymus. Tai pasiekiama, bet muzikos mylėtojai kartais renkasi lempinius ir sako, kad tada garsas turtingesnis ir malonesnis. Tą "malonumą" suteikia būtent lyginės harmonikos, todėl ir paminėjau lempinius.

GAS matome ir kitus lyginių harmonikų didinimo būdus, bet lempiniuose kartais vietoje skiriamųjų kondensatorių pasirenkami transformatoriai. Tai skonio dalykas, bet aš pasirinkau tranzistorinius galios stiprintuvus.
...........Anos diskusijos pabaiga............

********************
********************
Vėliau aš pateiksiu dalykišką informaciją, kaip teoriškai galima sumažinti tai, kas iš prigimties jau "mechaniškai" egzistuoja ir atrodo jokiomis priemonėmis pagerinti situacijos nebepavyks. Jei konkrečiai - tai dominuojanti draiverių D2 harmonika. Sprendimas su akustiniu grįžtamuoju ryšiu žinomas jau seniai, nuo 197x (jei neklystu). Ir tai pritaikoma žemo dažnio garsiakalbiams, o aukštadažniams - neteko pastebėti. Bet dabar rašysiu ne apie tai.
-----------------

P.S. Drįstu pastebėti, kad "Beletristikos" prigeneruoti daug proto nereikia. Bet norint dalykiškai aprašyti situaciją - reikia laiko ir pastangų. Tas pats galioja ir man. Todėl nesupyksiu jei kas aplenks mane ir parašys tai ką aš norėjau čia aprašyti. Padėkosiu - nereikės man dėti pastangų.
Taip pat pasinaudodamas proga dėkoju Česlovui ir kitiems, kurie stengiasi rašyti dalykiškai.

[Į viršų]
lare
Nuolatinis lankytojas

 
Žinučių: 652
Prisijungęs:
2010 06 19
El. paštas
Publikuota: 2017 09 01 18:54:05
Tiek klonai tiek robotai gamtoje nėra natūralu skirtingai nei lyginės harmonikos Plati šypsena
[Į viršų]
Česlovas Paplauskas
Nusipelnęs lankytojas

 
Žinučių: 3385
Prisijungęs:
2015 05 13
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 13:12:54
Iškraipymų mažinimas MFB būdu yra puikus išradimas! Pirmasias aktyvines sistemas Backes&Muller pagamino 1972 m. ir tebegamina bei tobulina būtent aktyvines sistemas su akustiniu grįžtamuoju ryšiu. Apie tai diskutavome kitame forume, bet tai buvo seniai.
Pasikartosiu - jei konstruočiau AS su guminukais, pradėčiau nuo MFB. Ir mūsų AS gamintojams rekomenduočiau, nes tai efektyvi investicija kokybei pagerinti. Su naujomis technologijomis galima pagerinti akustinio grįžtamojo ryšio daviklį. O ir kaina nebūtų didelė.
Čia priminsiu, kad Backes & Muller BM 6 kolonėlės 1978-aisiais buvo brangios (2680 DM).

Aname forume bičiulis Contax paminėjo elektroninio gr. ryšio realizaciją. Esu išbandęs - veikia! Turiu aktyvines su elektroniniu MFB, todėl galėčiau Jums, Uzai pademonstruoti. Kol kolonėlės neiškeliavo pas jų šeimininką, siūlyčiau paskirti pora valandų susitikimui. Žinoma, jei gyvenate kažkur netoli Kauno.
~~~~~~~~~~~~~~~~

Tema labai gera, bet turiu įspėti - jus blokuos ir į šonus tampys su mokslu kovojantys gramofoniečiai.
Iki susitikimų čia!

Nesuklysi, elgdamasis teisingai.
[Šis forumo dalyvis dirba viename iš prekybos salonų / yra gamintojas arba yra kitaip komerciškai suinteresuotas]
[Į viršų]
Česlovas Paplauskas
Nusipelnęs lankytojas

 
Žinučių: 3385
Prisijungęs:
2015 05 13
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 13:54:01
Anoje diskusijoje paminėjau Meyer Sound X-10, kuriuose MFB realizuotas mikrofono signalu.
Gamintojo tinklapyje šių monitorių nebelikę, bet Audiogon'e perskaičiau tokį tekstą:

Meyer Sound: The biggest secret in high-end loudspeakers is the Meyer Sound X-10. Priced up there with Wilson MAXXs and other big-baller loudspeakers, the X10 isn’t the prettiest date to the prom (to be kind), but industry types who have great ears are raving about this speaker. At a recent studio demo, AVRev.com editor Bryan Southard noted that the X10s are the only speakers he has ever heard that can recreate the true energy of a live drum kit. As a powered speaker with a horn tweeter, they might scare off some audiophiles, but it must be noted their horns don’t sound like stereotypical horn speakers. Top studios worldwide are installing Meyer Sound X10s into their mastering labs while the most cutting-edge custom installers are using X10s for their larger installations. Meyer also makes smaller speakers.

Tekste minima apie palyginimą su didžiosiomis Wilson MAXX kolonėlėmis - aš rinkčiausi pigesnius, nors ir estetiškai nepritaikytus Meyer X-10.
Jei konstrukcija techniškai pagrįsta, man ji yra graži!

Nesuklysi, elgdamasis teisingai.
[Šis forumo dalyvis dirba viename iš prekybos salonų / yra gamintojas arba yra kitaip komerciškai suinteresuotas]
[Į viršų]
Česlovas Paplauskas
Nusipelnęs lankytojas

 
Žinučių: 3385
Prisijungęs:
2015 05 13
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 14:10:42
Dar vienas platesnis X-10 vertinimas Home Theater Review - rekomenduoju perskaityti.

Čia įkeliu šių studijinių monitorių privalumus:
High Points
- No consumer speaker plays as loudly and as dynamically as the Meyer Sound X-10's.
- They are a powered speaker (see below) with over 1,800 Watts of power per speaker.
- Meyer Sound's horn driver is the best I've ever heard. It doesn't sound "honky" like a horn whatsoever. You must not audition these with preconceived notions about horn speakers, which is a lot to ask - but I am asking it anyway.
- The setup equipment and tuning system is cutting edge. The chances that you are going to get the best possible physical sound in your room when using a Meyer Sound X-10 is higher than other, more consumer oriented speakers. Professional tuning is highly recommended.
- Meyer Sound X-10s work for movie applications perfectly even when behind a screen.


Parašyta, kad šios ruporinės AS geriau tiks į bet kurį kambarį, lyginant su buitinėmis kolonėlėmis. Paryškinau teiginį, nes ruporinių AS sklaidos privalumus dažnai miniu kitose temose.

Nesuklysi, elgdamasis teisingai.
[Šis forumo dalyvis dirba viename iš prekybos salonų / yra gamintojas arba yra kitaip komerciškai suinteresuotas]
[Į viršų]
Česlovas Paplauskas
Nusipelnęs lankytojas

 
Žinučių: 3385
Prisijungęs:
2015 05 13
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 14:17:55
Straipsnyje parašytos išvados man irgi patinka - rekomenduoju:

Conclusion
The Meyer Sound X-10 is the biggest sleeper pick in the world of high end loudspeakers on the market today. Coming out of the world of pro audio, you get none of the sex appeal of a traditional high end speaker but all of the studio-grade power, reliability and finesse from a truly full range speaker that can literally rock your world in ways no other speaker can. In terms of ultimate value, the Meyer Sound X-10s are cheap compared to the ultimate level speakers in the market today. If you want to sink your high end speaker dollars into a system that does nothing but rock your world - then look no further than the Meyer Sound X-10. You might need to book some studio time or make a trip to Berkeley, California to hear them, but along with lunch at Chez Panisse - it will be worth your while. The Meyer Sound X-10 is one of the most incredible performing loudspeakers money can buy on the market today from a brand you likely never have heard of before.


Nesuklysi, elgdamasis teisingai.
[Šis forumo dalyvis dirba viename iš prekybos salonų / yra gamintojas arba yra kitaip komerciškai suinteresuotas]
[Į viršų]
kvarkas xxv
Nuolatinis lankytojas

Trollslayer
 
Žinučių: 2166
Prisijungęs:
2010 02 27
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 15:30:25
Cirkas be pinigu- saviems favoritams reklamuoti uztenka itin objektyviu noname redaktoriu is namu kino murzilku ir klisiniu marketinginiu piariniu fraziu jog AS nesu nieko geriau girdejes.Plius dar su savimi viesai diskutuoja ir kviecia ateiti i namus!Na ir durdomas Plati šypsena

Don't blow it!!Good planets are hard to find.
[Į viršų]
tOMZY ♫
Nuolatinis lankytojas

ʎzɯoʇ
 
Žinučių: 992
Prisijungęs:
2008 02 02
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 15:49:19
Ar tai ne šizofrenijos požymis?
Kas tuomet tie, kurie seka paskui šizofreniką?

--
Audio Physic Spark 3, Magnat MC1, Philips CD303, Beresford Caiman
[Į viršų]
Kostas
Nuolatinis lankytojas
 
Žinučių: 1995
Prisijungęs:
2009 05 20
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 15:54:43
Palaukit, neskubėkit leiskit atsiverti
[Į viršų]
Česlovas Paplauskas
Nusipelnęs lankytojas

 
Žinučių: 3385
Prisijungęs:
2015 05 13
El. paštas
Publikuota: 2017 09 02 16:18:09
Nežinau kiek ten rinkodaros. Tų X-10 kolonėlių nesu klausęs, bet gerai žinau Meyer Sound. John Meyer turi daug patentų audio srityje, o jų įgarsinimo aparatūrą naudojantis pažįstamas lietuvis-specialistas sakė, kad tai vienas geriausių pasaulyje įgarsinimo ir studijnių AS gamintojų.

Žinau Meyer Sound aktyvinius krosoverius - jie analoginiai ir yra labai geros topologijos. X-10 studijinių monitorių aprašymai logiški, parametrai pagrįsti, todėl tai koreliuoja parašytiems vertinimams.
Nežinau ar dar kas naudoja MFB didelio jautrio monitoriuose, todėl noriu, kad šioje temoje jie būtų paminėti.


Nesuklysi, elgdamasis teisingai.
[Šis forumo dalyvis dirba viename iš prekybos salonų / yra gamintojas arba yra kitaip komerciškai suinteresuotas]
[Į viršų]
(Žinutės 1 - 10 iš 327)
Pradžion | Atgal | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Pirmyn | Pabaigon | VisiDiskusijų sąrašas Diskusijų sąrašas
Temų sąrašas Temų sąrašas
Paieška Paieška
Pagalba Pagalba
Prisijungti Prisijungti
Registruotis Registruotis

Keisti prenumeratos nustatymus
Prisiminti mane prie šio kompiuterio.
Pamiršote savo slaptažodį

Klausimėlis ir atsakymai matomi tik registruotiems vartotojams
Naujausios
Ką dabar groja tav... [2563]
Ar Hi Fi vis dar p... [540]
Reel to Reel [483]
HIGH END MUNICH 2018 [11]
Šimtmetis su muzika [11]
DLNA [22]
Noriu pasiskolinti... [178]
Lentynines kolonel... [532]
Kasdieninė kava [199]
Mano sielos ruporas [2680]
Merdėjam... [591]
Audiofiliniai Irasai [1]
Ką girdime? [172]
Mano sistema arba ... [111]
LCD ar Plasma [570]
Baubia kolonėlės [4]
Pradinis stiprintu... [17]
Kad nebutu li0dna :) [82]
CD pajungimas [2]
ŠLOVĖ NAUŠNIKAM [368]
Hitachi HT-324 [4]
Labiausiai vykes P... [56]
Ezoterika Jums! [1305]
Sudegė tweeteris [12]
Ausinės vs kolonėlės [118]
Garso sistema pali... [21]
Pirktinis medinis ... [22]
RaspberryPi  [124]
YouTube videos  [645]
NAIM MU-SO [2]

Populiariausios
Dvijuostės ruporin... [4659]
Mano sielos ruporas [2680]
Ką dabar groja tav... [2563]
Skaitmeninio forma... [1934]
Skirtingų akustiko... [1646]
Media PC ir kiti s... [1369]
Ezoterika Jums! [1305]
Tarpblokiniai laid... [1265]
Laidai kolonėlėms [1182]
A klasės stiprintu... [1129]
super laidai [975]
Rimtų bachūrų rupo... [947]
Atlikti testai! [942]
Biudžetinis tarpbl... [924]
Šiuolaikinės lenty... [745]
Mano pafas :) [741]
Gramofono meet'as ... [673]
Wilson Audio Magnu... [671]
Kavavirės ir malūn... [653]
YouTube videos  [645]
CD ar PLOKŠTELĖ [594]
Merdėjam... [591]
Pagaliau turiu pin... [590]
LCD ar Plasma [570]
Ar Hi Fi vis dar p... [540]
Lentynines kolonel... [532]
Iš kur perkat vini... [527]
DIY koloneles dide... [527]
AudioGourmet 2015 [517]
Odos Dvokas  [485]